Aktualności

Podczas wyjątkowego interaktywnego spaceru wcielisz się w rolę odkrywcy baśniowego świata...

Wędrując przez zakamarki teatru na Targówku w asyście tajemniczych postaci, staniesz się częścią magicznej akcji performatywnej. Zanurzysz się we wspomnienia z dzieciństwa, doświadczysz niezwykłej atmosfery niedostępnych na co dzień przestrzeni. Twoimi przewodniczkami i przewodnikami po tej przygodzie będą: niepospolity Ptak, Czarna Staruszka, Syrenka i Duch Aktorki… 

Na spacer artystyczny zapraszają wspólnie Teatr Rampa i Fundacja Inna Przestrzeń. Uczestniczki i uczestnicy (w trzyosobowych grupach) wezmą udział w akcjach performatywnych i animacjach zaprojektowanych przez młodzież ukraińską i polską współpracującą z profesjonalnymi artyst(k)ami teatru, filmu, animacji, sztuk wizualnych pochodzących z Ukrainy, Polski i innych zakątków świata. 

Kiedy: niedziela, 18 grudnia; spacery startują co 20 minut od 14:00 do 20:00

Gdzie: Teatr Rampa, ul Kołowa 20, Warszawa

Zapisy: (+48)732-022-499 (telefon/SMS) - Fundacja Inna Przestrzeń

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

W każdym spacerze mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby. 

Każdy uczestnik i uczestniczka musi być na miejscu minimum 10 minut przed rozpoczęciem spaceru.

UWAGA: aby zarezerwować najbardziej dogodną godzinę - sugerujemy możliwie szybki kontakt (liczba miejsc jest ograniczona)

Organizatorzy: Teatr Rampa i Fundacja Inna Przestrzeń

Projekt współfinansowany jest ze środków: UNICEF, m.st. Warszawa, Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) we współpracy z amerykańską organizacją International Rescue Committee (IRC), Programu Rezydencji Artystycznych - Białoruś i Ukraina Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Fundacji Idylla.

"Wspólne planowanie dla Warszawy w obszarze: migracje/ integracja" -  pierwsza od lat międzysektorowa konferencja robocza poświęcona planowaniu rozwiązań integracyjnych w Warszawie. 

Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców przy Urzędzie m. st. Warszawy, Alliance4Europe oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na konferencję roboczą "Wspólne planowanie dla Warszawy w obszarze migracje/integracja".  

Cel: wspólne (wieloaktorowe i międzysektorowe) planowanie mechanizmów/inicjatyw w obszarze migracji/ integracji w Warszawie.

Kiedyśroda, 14 grudnia (I dzień) oraz piątek, 16 grudnia (II dzień). 

Gdzie: miejscem konferencji będzie Centrum Wsparcia Koordynacji (Warsaw Towers, I piętro, Sienna 39). Znajdująca się w samym sercu Warszawy, przestrzeń CWK, umożliwi nam pracę równoległą w grupach roboczych w 10 salach. 

Dla kogo: do udziału w konferencji roboczej zapraszamy podmioty zaangażowane w niekomercyjne działania na rzecz migrantów_ek, integracji, dialogu międzykulturowego w Warszawie. Podmiotem zaangażowanym może być m.in. grupa nieformalna, sieć wolontariuszy i wolontariuszek, organizacja pozarządowa, firma, placówka oświatowa, uczelnia wyższa, struktura miejska/dzielnicowa, instytucja publiczna, organizacja międzynarodowa (INGO i IGO).

PROGRAM RAMOWY

Dzień I (środa, 14 grudnia)
10:00
wprowadzenie do konferencji i pracy w grupach roboczych (1h)
11:15
praca w tematycznych grupach roboczych (ostateczna struktura grup - na podstawie zgłoszeń uczestników_czek) (4h, w tym przerwa na lunch)

Dzień II (piątek, 16 grudnia)
10:00
kontynuacja pracy w tematycznych grupach roboczych (2h)
12:30
prezentacja wyników prac grup roboczych, omówienie i uzupełnienie wyników (3h - w tym przerwa na lunch)
16:00
prezentacja publiczna rezultatów konferencji oraz panel otwarty  


ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ!

Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/v1CpQEE5KWCGwNun8
Rejestracja otwarta do poniedziałku, 12 grudnia, 10:00.


Kontakt
w sprawach organizacyjnych: Joanna Jasińska, The Future Force Foundation, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Centrum Młodzieżowe w Centrum Wsparcia Koordynacji zaprasza młodzież w wieku 16-21 lat na warsztaty filmowe z Lude Reno!

  Podczas warsztatów uczestnicy stworzą od podstaw krótki film z oryginalnego pomysłu wybranego przez grupę. Każdy z uczestników wybierze sobie funkcję w zespole (reżyser, operator, główny scenarzysta, aktor, scenograf itp.)

  Efektem końcowym będzie projekcja. 

  Czego się nauczysz?

  - Pisania scenariusza filmu krótkometrażowego

  - Realizacji filmów krótkometrażowych

  - Montażu 

  Prowadzący zajęcia: 

  Lude RenoTrener i filmowiec z Martyniki (FR), który prowadził warsztaty filmowe w różnych częściach świata (Tunezja, Polska, Myanmar, Meksyk, Gruzja, Armenia, Karaiby). Jego pasją jest współpraca z ludźmi, którzy czasem nie mają żadnego doświadczenia filmowego i doprowadzenie do tego, by wspólnie stworzyli film, który przerośnie ich oczekiwania. Zgłoś się: https://forms.gle/k8wbNXaXAPvAD1Nn6

  Spotkania odbywać się będą w soboty o 16:00, Centrum Wsparcia Koordynacji, Sienna 39, 1 piętro.


 • Centrum Młodzieżowe w Centrum Wsparcia Koordynacji zaprasza na spotkania koła teatralnego młodzież w wieku 14 - 21 lat! Zajęcia otwarte są zarówno dla osób mówiących po ukraińsku jaki i po polsku!

  Zapraszamy młodzież zainteresowaną dramatem, aktorstwem, reżyserią, muzyką, malarstwem, architekturą, tańcem i śpiewem do udziału w projekcie!
  Tutaj będziesz pracować twórczo i odkrywać nowe aspekty swojej osobowości!

  Zajęcia odbywają się będą w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:00.
  Udział jest bezpłatny!

  Kontakt:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48667635186 

  Centrum Wsparcia Koordynacji
  Sienna 39 (Warsaw Towers)
  1 piętro (wejście schodami)
 • Polsko-ukraińskie stoisko w ramach garażówki na Bazarze Różyckiego inauguruje cykl naszych działań integracyjno - aktywizacyjnych na Pradze-Północ i w innych warszawskich dzielnicach. To wynik m.in. dwóch konferencji roboczych zorganizowanych przez CWK: "Warszawskie dzielnice dla uchodźczyń i uchodźców" oraz "Голос Мігранток || Głos Uchodźczyń”.
   
  Razem z członkami i sympatykami Dla Pragi już w tę niedzielę, tj. 16.10.2022, zapraszamy na polsko-ukraińskie stoisko w ramach kolejnej garażówki na Bazarze Różyckiego! Dochód przeznaczymy na wsparcie polsko-ukraińskiej świetlicy prowadzonej przez Armię Zbawienia na ulicy Ząbkowskiej. Nie przegapcie, zwłaszcza, że będą też ukraińskie przysmaki!
  Link do wydarzenia: https://tiny.pl/wr7nh
   
  ------------
  Program integracyjno-edukacyjny dla rodzin ukraińskich i polskich w ramach Centrum Wsparcia Koordynacji realizowany jest przy wsparciu m.st. Warszawa i UNICEF Poland
   
 • Już od 10 października Centrum Wsparcia Koordynacji zaprasza młodzież w wieku 14 - 21 lat do korzystania ze specjalnie przygotowanej przestrzeni do nauki online! 

  • dostęp do internetu;
  • możliwość wypożyczenia laptopa do nauki na miejscu;
  • codzienne dyżury nauczycieli wspierających;

  Już wkrótce ruszą dodatkowe aktywności dla młodzieży, zapisy na bezpłatne lekcje języka polskiego i biblioteka!

  Centrum Młodzieżowe, przeznaczone jest do nauki online w systemie edukacji ukraińskiej w szczególności dla młodzieży w wieku 14-21 lat. czynne jest w godzinach 9:00 - 14:00 od poniedziałku do piątku. Młodzież poniżej 18 roku życia na pierwsze spotkanie zapraszamy z rodzicem lub opiekunem prawnym!

Strona 1 z 3