Co zrobić, aby aktywni mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, tworzący setki organizacji pozarządowych, ruchów nieformalnych i wspólnot sąsiedzkich w Warszawie - wiedzieli na kogo głosować w nadchodzących wyborach samorządowych, a przyszli radni mieli świadomość tego, co jest ważne dla nas i jak pracując wspólnie możemy ulepszać nasze Miasto?

 Abyśmy mogli dokonać świadomego wyboru i wybrać do władz Miasta te osoby, które potrafią pracować ponad politycznymi podziałami na rzecz Warszawy i współdziałać z nami - warszawskimi organizacjami, ruchami i wspólnotami.

Jako partnerska inicjatywa różnorodnych warszawskich Komisji Dialogu Społecznego (części pozarządowych), koalicji i sieci organizacji pozarządowych oraz mediów obywatelskich zapraszamy  Was do udziału w przedwyborczym Okrągłym Stole dla Warszawy.

O tym dlaczego organizujemy Stół przeczytacie na naszej stronie: www.okraglystol.waw.pl

Przedwyborczy Okrągły Stół dla Warszawy składać się będzie z trzech elementów:

🟡 Nasz głos - ankieta obywatelska - najpierw pytamy Was o to, co chcielibyście zmienić w funkcjonowaniu Miasta (konkretne postulaty) i o co chcielibyście zapytać kandydatów/kandydatki do władz Warszawy. Wyniki ankiet będą stanowić bazę tematów dla Okrągłego Stołu dla Warszawy oraz Debaty Prezydenckiej.
Zadaj pytanie / Zgłoś postulat:  https://bit.ly/OkrągłyStółdlaWarszawy

🟡 22 marca, piątek (11:00-16:00) - Okrągły Stół dla Warszawy, na który zapraszamy kandydatki i kandydatów do Rady Warszawy oraz przedstawicielki i przedstawicieli strony społecznej - w tym: komisji dialogu społecznego,
Zgłoś udział: https://bit.ly/OkrągłyStółdlaWarszawy-rejestracja

🟡  27 marca, środa (ostateczny termin do ustalenia ze sztabami wyborczymi) Debata Prezydencka “Warszawa Obywatelska?” podczas której będziemy mieli szansę porównać wizję Warszawy kandydatek i kandydatów na Prezydenta Miasta i skonfrontować je z rezultatami warsztatów Okrągłego Stołu.
 

WYDARZENIE FB: https://fb.me/e/3yWjpZRvz


To pierwsza taka inicjatywa, która daje szansę pokazać siłę podmiotowości obywatelskiej przed wyborami samorządowymi w Warszawie - dlatego zachęcamy do promocji i przede wszystkim do udziału!