To projekt dla młodzieży polskiej i ukraińskiej w wieku 14-18 lat oraz dla dzieci młodszych, od 7 roku życia... 

Miesiąc wakacji polskojęzycznych dla uczestników ukraińskich i anglojęzycznych zajęć dla uczestników polskich w formie półkolonii. W programie wycieczki po Warszawie oraz wspólne przygotowanie projektu artystycznego.

PROGRAM „JĘZYK W DZIAŁANIU”

to 80 godzin języka angielskiego dla polskich uczestników i polskiego dla ukraińskich. Nie siedzimy w ławkach – gramy, zwiedzamy Warszawę, gotujemy, rysujemy, bawimy się na okrągło i rozmawiamy!

PROGRAM „SZTUKA”

W czasie wolnym od zwiedzania i przygotowujemy realizacje artystyczne, w którym uczestnicy pracując pod okiem warszawskich artystów podczas warsztatów artystycznych – malarskich, tanecznych, wokalnych, teatralnych i innych – będą mogli wyrazić siebie w kwestiach dla nich ważnych.

Na zakończenie każdego turnusu razem z uczestniczkami i uczestnikami zaprosimy Rodziców i Przyjaciół na wspólne pikniki, w ramach których zaprezentowane zostaną stworzone w ramach Programu realizacje.

PROGRAM „TRADYCJA”

W ostatnich miesiącach nasze – mieszkańców Warszawy – grono powiększyło się o nowych sąsiadów, jednak niewiele wiemy wzajemnie o swojej kulturze, tradycjach i historii. Dlatego właśnie uczestnicy Akcji Integracja będą poznawać historię Warszawy i Polski, polskimi tradycjami i zwyczajami oraz – dzięki udziałowi ukraińskich artystek – będą mieli szansę na poznanie tradycji naszych sąsiadów.

PROGRAM „SŁOWNIK”

Młodzież uczestnicząca w Akcji weźmie także udział w tworzeniu młodzieżowego słowniczka polsko-ukraińskiego, który we wrześniu trafi do warszawskich szkół wraz ze scenariuszami lekcji integracyjno-kulturowych dla nauczycieli.

PROGRAM „SPORT”

Nie zapominamy też o miłośnikach ruchu na świeżym powietrzu, biegania, piłki i badmintona. Sport będzie towarzyszył nam przez cały czas trwania Akcji.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Akcji?

  • Zajęcia językowe - Prowadzone w grupach polsko- i ukraińskojęzycznych. To 80 godzin zajęć językowych w miesiąc, a tym samym szansa na „dogadanie się” z kolegami.
  • Zajęcia artystyczne - Prowadzone przez artystów polskich i ukraińskich, szansa na wzięcie udziału w międzykulturowym artystycznym przedsięwzięciu.
  • Zajęcia ruchowe - Gry i zabawy, tory przeszkód, zawody, mecze, krótko mówiąc dużo ruchu i świeżego powietrza.
  • Warsztaty - Poznajemy się – polską i ukraińską kulturę, tradycje, historię.
  • Wycieczki - Zwiedzanie Warszawy, wyjścia do warszawskich muzeów.
  • Smaczne i zdrowe posiłki - Zapewniamy lunch i podwieczorek. Śniadanie dzieci przynoszą z domu. Pijemy wodę filtrowaną w nieograniczonej ilości.
  • Bezpieczeństwo uczestników - Każdy z uczestników objęty jest ubezpieczeniem NNW.
  • Czas dla rodziców - Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:00.

 

ZAINTERESOWANI? NAPISZCIE DO NAS!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 451 589 174