Z inicjatywy Centrum Wsparcia Koordynacji w Warszawie (CWK) powstała grupa robocza, której celem jest aktywizacja zawodowa architektek i urbanistek z Ukrainy. W działania grupy zaangażowane są także przedstawicielki i przedstawiciele Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Oddziału SARP, Pawilonu Architektury Zodiak oraz Urzędu Pracy. Wspólnie opracowujemy propozycje, które pomagają architektkom i architektom z Ukrainy nie tylko w znalezieniu pracy, ale także podnoszeniu i nabywaniu nowych kompetencji zawodowych. Organizujemy warsztaty i spotkania robocze, m.in. w nowej przestrzeni coworkingowej na terenie Politechniki Warszawskiej oraz w siedzibie CWK przy ulicy Siennej 39. Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia ankiety, która pomoże nam w dalszym mapowaniu potrzeb i przygotowaniu oferty: Професійна адаптація архітекторок та архітекторів з України у Варшаві: https://bit.ly/3FEwnh9
 
Zaczęliśmy także wdrażanie programu mentoringowego, tj. współpracy „jeden na jeden”: łączenia i indywidualnego wspierania poszczególnych osób z Ukrainy i z Polski, zgodnie z ich potrzebami, oczekiwaniami oraz doświadczeniem zawodowym. Mamy też grupę kontaktową na WhatsAppie.
 
Planujemy też działania skupione na przyszłym procesie odbudowy Ukrainy.
 
Zaangażowane w działania grupy ukraińskie architektki mają duże doświadczenie zawodowe w zakresie architektury, urbanistyki, projektowania wnętrz, zarządzania projektami i zespołem, autorskim nadzorze nad budowami. Działające z nami osoby poszukują nie tylko pracy; są także zainteresowane stażami i chętnie wezmą udział w krótkoterminowych projektach.
 
 
Zachęcamy potencjalnych pracodawców do rejestrowania się w bazie prowadzonej przez NIAU: https://niaiu.pl/dzialalnosc/projektantki_ci-dla-ukrainy/
 
Z kolei architektki z Ukrainy zachęcamy do rejestrowania się w Urzędzie Pracy, gdyż umożliwi to im m.in. korzystanie z darmowych kursów i szkoleń.
 
 
Więcej informacji: