To seminarium dla wszystkich tych, którzy zaangażowali się w pomoc uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy i od niedawna prowadzą organizacje pozarządowe, są w trakcie ich tworzenia lub planują rejestrację organizacji. 

BKDS ds. Cudzoziemców, Centrum Wsparcia Koordynacji - Warszawa oraz Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zapraszają na nieodpłatne, stacjonarne seminarium z elementami warsztatowymi pt. „JAK PROWADZIĆ ORGANIZACJĘ POZARZĄDOWĄ”.

Termin: 13 maja 2022 (piątek) 15:00-18:15,  4 godziny dydaktyczne.

Forma pracy: Seminarium z elementami warsztatowymi

Miejsce: podane po zakończeniu rekrutacji i zebraniu informacji o szczególnych potrzebach uczestników

                             

Osoby uczestniczące:

Zapraszamy:

  • osoby zaangażowane w pomoc uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy - w szczególności te, które od niedawna prowadzą organizacje pozarządowe, są w trakcie ich tworzenia lub planują rejestrację nowych organizacji
  • osoby uczestniczące w pracach Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców  chcące uporządkować lub uzupełnić  swoje kompetencje  w zakresie prawidłowego działania organizacji.

 

Dzięki udziałowi w seminarium:

  • uporządkujesz wiedzę na temat statutu, który jest drogowskazem w prawidłowym działaniu NGO;
  • przeanalizujesz różniące między działalnością nieodpłatną, odpłatną i gospodarczą oraz poznasz potencjalne źródła przychodów ww;
  • poznasz podstawowe zasady zarządzania finansami i obowiązki swojej organizacji;
  • poznasz praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci dobrze “wystartować” z działalnością Twojej organizacji;
  • dowiesz się o podstawowych standardach organizacyjnych wymaganych przez międzynarodowych donorów,
  • poznasz inne organizacje wspierające uchodźczynie i uchodźców z Ukrainy, dowiesz się gdzie szukać środków i partnerów do działań na rzecz uchodźczyń i uchodźców w Warszawie,
  • będziesz mieć okazję podzielenie się swoimi wypracowanymi rozwiązaniami, ale także wątpliwościami związanymi prowadzeniem

Spotkanie ma charakter warsztatowy, zapraszamy osoby nie tylko gotowe do uczenia się, ale też do dzielenia się z innymi osobami w grupie refleksjami i doświadczeniami.

 

Osoby prowadzące:

Joanna Krasnodębska – konsultantka i trenerka SCWO (certyfikowana trenerka STOP). Od prawie dwudziestu lat pracuje  z  organizacjami,  wspiera je w zakresie  prawidłowego funkcjonowania szczególnie w kwestiach prawno-finansowych.

Witek Hebanowski - trener, facylitator, twórca i realizator programów pozarządowych z zakresu kultury, edukacji, praw człowieka, partycypacyjnego planowania, współpracy rozwojowej oraz działań interdyscyplinarnych, prezes Fundacji Inna Przestrzeń, wiceprezes NGO Caribbean Development Foundation, współprzewodniczący BKDS ds. Cudzoziemców.

Jak się zapisać? Aby wziąć udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy, do dnia 9 maja. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie drogą mailową 10 maja 2022. Prosimy przeglądać SPAM.

Osoba do kontaktu: Ewelina Markowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22-890-94-49

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie BORIS w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) we współpracy z Centrum Wsparcia Koordynacji  Warszawa i BKDS ds. Cudzoziemców.